Vlastnosti síťovin

Specifické vlastnosti materiálů používané pro výrobu sítí, lan a provázků

Nevíte, který materiál zvolit? Níže naleznete podrobný popis námi používaných materiálů v našich produktech.

Uzlované síťoviny polyamid (PAD)

Uzlované síťoviny PAD (popř. nylon) se používají na výrobu a montáž velmi namáhaných sítí (nevodů, prubních plotů, podložních sítí atd.) pro jejich vysokou pevnost v tahu i při relativně slabých vláknech a malé hustotě – jedná se o velikost ok 20, 25, 30 a 40 mm o síle do 1,5 mm. Dobře procházejí vodou i vrchní vrstvou rybničního bahna. Dobře odolávají mechanickému poškození a jsou odolné i proti UV záření. Jsou vhodné na výrobu rybářských sítí, protože neplavou, což je např. u podložních sítí velmi podstatné. Díky uzlům nejsou tyto síťoviny zcela vhodné pro chovatele lososovitých ryb, které jsou choulostivé na mechanické poškození. Rovněž tyto sítě nedoporučujeme jako ochranné, neboť jejich životnost, při stálém působení povětrnostních vlivů, není delší než 5 let.

Rašlované síťoviny polyamid (PAD)

Rašlované síťoviny PAD (popř. nylon) jsou používány hlavně na sítě a výplety pro menší kategorie ryb (plůdek, násada) nebo v chovech lososovitých ryb. Jejich velkou výhodou je šetrnost k loveným rybám – nemají uzly. Navíc je možné, oproti uzlovaným sítím, vyrobit velmi malá oka a to již od 1 x 1 mm. Rašlované sítě s oky většími než 20 x 20 mm není vhodné používat např. na prubní ploty nebo podložní sítě, protože díky konstrukci úpletu, nemají při síle do 1,5 mm takovou pevnost jako sítě uzlované.

Uzlované síťoviny polyethylen-multifil (PET)

Pro svou výbornou odolnost proti UV záření i ostatním vlivům počasí jsou používány zejména k výrobě ochranných a voliérových sítí. Materiál je velmi lehký, nesavý, životnost na přímém slunci cca 10 let. Pro svou tvrdost není tento materiál vhodný pro přímý styk s rybami. V rybářství se tyto sítě používají pouze jako krycí – ochranné proti predátorům.

Provedení skaný/stáčený materiál – tvořen z několika stočených pramenů polyethylenových vláken Provedení pletený materiál – tvořen z mnoha propletených polyethylenových vláken.

Uzlované síťoviny polypropylen (PPV)

Jsou vhodné na technické, ochranné a sportovní sítě, mají vysokou pevnost, jsou mnohem lehčí než polyamidové (plavou). Odolnost proti oděru je o něco nižší než u PAD. V rybářství se používají např. na překrytí chovných bazénů a žlabů uvnitř hal.

Rašlový úplet polyester (PES)

Je velmi pevný, částečně pružný materiál, odolný oděru. Je nenasákavý – rychle schne a je stálý na světle. Materiál se snadno zpracovává na běžných šicích strojích.

Rašlový úplet polyethylen (PET)

Rašlový  úplet je vyroben z nezávadného HDPE (vysokohustotní polyethylen), je lehký a vzdušný. Stabilní proti UV záření, odolný proti povětrnostním vlivům. Stínící rašlový úplet má široký rozsah uplatnění, jak v zemědělství (skleníky, fóliovníky), ve stavebnictví (lešení, kontejnery, zachytávání prachu), tak i v domácnosti (zastínění objektů, doplněk na ploty pro ochranu soukromí).


U většiny typů síťovin je standardně síť dodávána na ,,KOSO“.

Proč sítě na „KOSO“ a ne jako mříž?

Pokud to přímo nevyžaduje technické řešení, preferujeme při výrobě a instalacích sítí všech typů způsob na „KOSO“. Sítě tak neztrácejí svou úžasnou a jedinečnou vlastnost – absorbovat tlaky a nárazy do jednoho bodu celou plochou, tedy všemi provázky v ploše sítě a ne jen těmi, do kterých (např. míč) právě narazí, jako je tomu u sítí stříhaných do kříže (jako mříž). Kosé sítě lze také při instalaci lépe vypnout a v zimním období na nich zůstává méně sněhu, protože vlákna jsou vedena šikmo.

Pokud technické řešení instalace sítí vyžaduje sítě jako mříž, bude kalkulovaná cena zvýšena o určitý prostřih sítě a o obšití celé sítě po jejím obvodu.

Navigace

Firemní údaje

Výdej zboží

Napište nám

Souhlasím s nařízením EU o ochraně osobních údajů (GDPR).

Kontakty

Petr Dobeš

obchod, výroba

Irena Váňová

objednávky, fakturace+420 737 289 460

Jan Turek

obchod+420 728 817 394

Tyto webové stránky používají cookies a měřící analytické nástroje. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.